I Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Niwiska już za nami.

W minioną sobotę13 maja 2017r.
w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Niwiskach odbył się
I Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Niwiska. Jego celem była popularyzacja szachów na terenie gminy oraz wyłonienie najlepszych szachistów Gminy Niwiska .
Szachy to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza ucząc przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, trenując pamięć.
W turnieju wzięło udział 16 zawodników, rozgrywki odbywały się systemem szwajcarskim. ¬ Gra w szachy jest specyficznym rodzajem sportu, ponieważ może bawić się w nią właściwie każdy. Tak też było i u nas, bowiem uczestnikami tych rozgrywek były zarówno dzieci, jak i młodzież oraz osoby dorosłe. O godzinie 10:00 nastąpiło losowanie numeru przeciwnika, a następnie zawodnicy zasiedli do stolików. Zmagania 7 rund trwały nieprzerwanie do godz. 13:30.
Po długiej i bardzo wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w trzech grupach wiekowych.

Grupa do lat 12
I miejsce Rzeszutek Maciej
II miejsce Chodor Jakub
III miejsce Gaweł Karol

Grupa do lat 18
I miejsce Łakomy Kacper
II miejsce Gaweł Mikołaj
III miejsce Wrażeń Eryk

Grupa OPEN
I miejsce Markiewicz Katarzyna
II miejsce Kwaśnik Zygmunt
III miejsce Skowron Józef

Na zakończenie turnieju wójt gminy Niwiska Elżbieta Wróbel, podziękowała za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia, a w szczególności uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i podziękowania, a zwycięzcy otrzymali Puchary z wygrawerowanym napisem.
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział w turnieju, szczególne podziękowania kierujemy do doświadczonego sędziego Pana Rafała Poloka.