Ferie w Gminie Niwiska

Nie jest żadną tajemnicą, że nasi najmłodsi mieszkańcy czekają co roku na koniec pierwszego semestru i ferie zimowe. Na szczęście coraz częściej zimowy wypoczynek
i rodzice, i dzieci planują aktywnie. Świetlice Wiejskie w naszej gminie, jak zawsze wychodzą na spotkanie oczekiwaniom, opracowując z wyprzedzeniem szeroką ofertę zajęć.
W tym roku tak zaplanowaliśmy pierwszy tydzień ferii, by stał się okazją nie tylko do aktywności, ale również integracji międzyświetlicowych. W drugim tygodniu oferujemy zajęcia opiekuńcze, tak by każdy znalazł na świetlicy coś dla siebie.
Początek ferii zimowych świetlice w Niwiskach, Hucinie, Przyłęku, Kosowach
i Siedlance uczciły dwoma wyjazdami do mieleckiego kina Galaktyka, gdzie dzieci oglądały aż trzy filmy! Wyjazd spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, niezawodna publiczność żywo reagowała na perypetie filmowych bohaterów.
W środę, 15 stycznia Świetlica w Leszczach gościła dzieci z Trześni, Huciska i Zapola na wspólnym pieczeniu i dekorowaniu ciasteczek. W zajęciach wzięło udział ponad 30 dzieci i troje instruktorów. Upiekliśmy ciasteczka, muffinki i oczywiście pierniczki, których lukrowanie dostarczyło wszystkim niezwykłej frajdy i grały w najróżniejsze gry. Podobne spotkanie przygotowano 16 stycznia w Siedlance, gdzie pani sołtys wraz
z Kołem Gospodyń Wiejskich zaprosiła podopiecznych świetlic w Siedlance i Kosowach do kuchni w Remizie. Tu również ponad 30 dzieci piekło pyszne ciasteczka, a zajęciom towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera. W tym samym czasie zajęcia kulinarne prowadzono w GOKiB w Niwiskach. Tam kuchnię pod czujnym okiem instruktorów objęły we władanie dzieci z Niwisk, Huciny. Efektem starań ponad 30 młodych kucharzy były przede wszystkim aromatyczne pizzerinki, które razem z innymi upieczonymi smakołykami zostały przeznaczone na poczęstunek podczas piątkowego Balu Karnawałowego dla dzieci. W przerwach między pracą dzieci uczestniczyły
w zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych, a także mogły zmierzyć się w grach planszowych.
Dzieci z Trześni, Zapola i Huciska 16 stycznia spędziły na miłym wyjeździe do Krainy Uśmiechu, czyli nowopowstałej sali zabaw w Kolbuszowej. Obie grupy korzystały tam ze zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, gier i innych atrakcji. Każda z grup spędziła w sali trzy aktywne godziny i nikomu nie przyszło na myśl marudzić, albo się nudzić.
W piątek 17 stycznia Świetlica w Leszczach zorganizowała sobie wyjazd do FlyParku
w Rzeszowie, gdzie dzieci mogły się wspinać, huśtać, skakać… i latać. Chętnych nie brakowało, a uśmiechy nie opuszczały młodych eksperymentatorów. Tego samego dnia odbył się również wspomniany wcześniej Bal Karnawałowy dla najmłodszych, podczas którego instruktorzy świetlic zapewniali animacje ponad pięćdziesięciorgu dzieciom. Były wesołe tańce, zabawy z chustą, gry ruchowe, malowanie twarzy i oczywiście poczęstunek. Dzieci zachwycały starannie dobranymi przebraniami i umiejętnościami tanecznymi.
Sobota, 18 stycznia okazała się być odpowiednim dniem do zmagań sportowych, gdyż w Szkole Podstawowej w Trześni instruktorzy z Leszcz i Trześni zorganizowali Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego. Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych dali z siebie wszystko, a wspomnienia z tego dnia będą im jeszcze długo towarzyszyć.
Mamy nadzieję, że kolejne ferie przywitamy z takim samym entuzjazmem, nową energią i być może bardziej zimową aurą. Do zobaczenia za rok.