XIV Biesiada u Hupki za nami…

W sobotę 26 listopada odbyła się “XIV Biesiada u Hupki” pod honorowym patronatem Starosty Kolbuszowskiego i Wójta Gminy Niwiska.
Sala „Pod pawiami” jak zwykle wypełniła się po brzegi gromadząc wielu znamienitych gości i biesiadników. Spotkaliśmy się aby nie tylko spędzić mile wieczór, ale również kultywować nasze tradycje i obyczaje, by cieszyć się naszym bogatym folklorem, dziedzictwem narodowym , ginącymi już zwyczajami. Mogliśmy podziwiać występy naszych artystów, którzy tworzą w naszym najbliższym otoczeniu, byli to:
Kabaret przy Kole Gospodyń Wiejskich w Widełce, (który rozbawił widownię do łez), Stowarzyszenie Kolbuszowskie Koło Kobiet, Zespół Śpiewaczy „Prymule” z Mechowca, Grupa Kabaretowa „Dyzio i spółka” z Niwisk. Do tańca przygrywała tym razem Kapela Świętokrzyska z Kielc.
Na stoisku wystawienniczym mogliśmy podziwiać piękne ozdoby i stroiki świąteczne wykonane przez podopiecznych Dziennego Domu Senior Wigor z Niwisk oraz uczniów SP w Kosowach.
Podczas biesiady Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niwiskach częstowały lasowiackimi smakołykami, które naprawdę były swojskie, pyszne, nasze tradycyjne
i z sercem przygotowywane przez kilka dni. Mawiały przy tym „życzymy by nasze jadło każdemu do smaku przypadło”
Konferansjerki Pani Marysia i Madzia zadbały również aby podczas tego wieczoru nie zabrało wróżb andrzejkowych, zapraszając gości do wróżenia z roztopionego wosku, lanego przez dziurkę od klucza na wodę. Z powstałych figur próbowały odczytać jaki będzie nadchodzący rok. Oby wszystkie andrzejkowe wróżby przyniosły nam wiele pomyślności, o których będziemy wspominać podczas następnego biesiadnego spotkania u Hupki.